ضدعفونی لباس و ملحفه بیمار کرونایی

همه افرادی که با ملافه ، حوله و لباس آلوده بیماران مبتلا به COVID-19 سروکار دارند باید:

  •  قبل از لمس هرگونه پارچه کثیف ، از تجهیزات محافظتی شخصی استفاده کنند که شامل دستکش، ماسک، محافظت از چشم (محافظ صورت / عینک محافظ) ، لباس آستین بلند ، پیش بند (اگر لباس در مقابل مایعات مقاوم نیست) ، چکمه یا کفش بسته میباشد.
  • کتانی های کثیف را با بدنتان تماس ندهید. پارچه های آلوده را در یک ظرف ضد نشت با برچسب مشخص آگاهی دهنده قرار دهید (به عنوان مثال کیسه ، سطل)
  • در صورت وجود هرگونه مواد دفعي جامد از قبيل مدفوع يا استفراغ ، آن را با دقت و با جسمي صاف و محكم بتراشید و قبل از گذاشتن پارچه در ظرف تعيين شده ، آن ظرف را در كمد يا توالت مشخص قرار دهيد. اگر توالت در اتاقی که بیمار در آنجاست قرار ندارد، مواد آلوده را در سطل سرپوشیده در توالت یا حمام قرار دهید.
  • شستشو و ضد عفونی ملافه ها: شستشو با ماشین با آب گرم (90-60 درجه سانتی گراد) و مواد شوینده لباس برای تمیز کردن و ضد عفونی کتانی ها توصیه می شود. اگر شستشوی ماشین امکان پذیر نیست ، می توانید پارچه را در آب گرم و صابون در یک لگن بزرگ خیس کنید ، با استفاده از یک چوب برای هم زدن استفاده کرده و از پاشیده شدن مایعات شستشو جلوگیری کنید. اگر آب داغ در دسترس نیست ، ملحفه را تقریباً به مدت 30 دقیقه در کلر 0.05 درصد خیس کنید. در آخر ، با آب تمیز بشویید و بگذارید زیر نور آفتاب تا کاملا خشک شود.