تست کرونا

تست سریع کرونا چیست؟

تست سریع کرونا ناب کلینیک از متدولوژی تشخیص و سنجش ROS از طریق نمونه خلط استفاده میکند. دستگاه تشخیص ROS راهکاری سریع و با صحت 97%برای شناسایی بیماران مبتلا به COVID-19 است. صحت عملکرد این دستگاه با آزمایش روی یک جامعه آماری 1200 نفری سنجیده شده و به اثبات رسیده است.

نحوه عملکرد دستگاه تست سریع کرونا به چگونه است؟

این دستگاه از طریق بررسی تغییرات ایجاد شده در خلط بیمار، بیماری را تشخیص میدهد و میتواند از گونه های اکسیژن فعال برای تشخیص بیماری های مربوط به ریه استفاده کند، چرا که افزایش گونه های فعال در خلط یکی از شاخص هایی است که میتواند نشان دهنده بیماری حاد عفونی ریه از جمله کرونا باشد. در اثر ابتلا به بیماری کرونا و ورود ویروس COVID-19 به بدن فرد مبتلا، ROS در سه مرحله برای سلول های ریوی و تنفسی افزایش میابد که این افزایش توسط سلول هال های ایمنی بدن در محیط تنفسی علیه ویروس است.

مزیت های دستگاه تست سریع کرونا چیست؟

از مزیت های این دستگاه میتوان به نمایش نتیجه روی صفحه دستگاه پس از 10 ثانیه ریو صفحه نمایشگر تحت عنوان “مثبت، منفی، مشکوک” اشاره کرد. در مرحله بعد از تشخیص این دستگاه میتوان در جهت پیشنهاد برای قرنطینه، استراحت و یا انجام تست های تکمیلی استفاده کرد. با شروع عفونت به وسیله ویروس کرونا سطح مولکول های ROS در سلول های بافت ریه افزایش میابد که سیستم تشخیص RDSS آنرا با حساسیت قابل توجهی شناسایی و در کسری از دقیقه تشخیص میدهد.

نحوه انجام تست سریع کرونا در منزل چگونه است؟

نحوه انجام تست توسط این دستگاه از طریق نمونه گیری از خلط فرد و سپس استفاده از پراب های یکبار مصرف جهت مشاهده نتیجه روی صفحه نمایشگر است. این پراب ها با تکنولوژی های پیچیده فناوری نانو طراحی و ساخته شده اند و یکبار مصرف میباشند. از نتیجه این تست  میتوان در تشخیص COVID-19 در بدن فرد و علی الخصوص ناقلین بی علامت استفاده کرد.

هزینه تست چقدر است؟

هزینه تست بسته به تعداد نفرات مورد آزمایش متفاوت بوده و هرقدر تعداد افراد متقاضی در هر حضور کادر آزمایش بیشتر باشد هزینه پایین تر خواهد بود. در حالت معمول و تست 2 نفر هزینه تست نصف هزینه تست PCR خواهد بود.